Mam na imię Maciej, a pracownia Woodrejs, którą tworzę, to pierwszy w Polsce warsztat wykonujący paski skórzane z drewnianymi klamrami.

Prowadzenie pracowni z wyrobami skóro-drewnianymi jest nieodłączną częścią mojego życia, dlatego też tworząc, dbam codziennie o rozwój mojej pasji. Staram się, aby każdy produkt wychodzący spod mojej ręki, był unikalny oraz wartościowy. Wyroby tworzę w oparciu o jakość oraz oryginalność produktu. Skupiam się również na doznaniach zmysłowych, starając się wyeksponować charakterystyczny zapach naturalnej skóry. Dbam także o zachowanie jej prawdziwej miękkości w czasie długoletniego użytkowania. Właśnie na te aspekty rękodzieła zwracam uwagę, tworząc moje produkty.W estetyce wykonania kieruję się mottem: Mniej znaczy więcej, dlatego też staram się wydobyć jak najwięcej piękna z pozornie prostych elementów.

Materiał, z którego wykonuję produkty, to drewno doskonałej jakości cechujące się niepowtarzalnym układem słojów. Stosuję jedynie drewno egzotyczne, ale przy wyborze dbam o to, aby wyroby były wykonane z różnych gatunków drewna, co wpływa na różnorodność układu słojów. Sprawiają one, że każda drewniana klamra czy element biżuterii charakteryzuje się unikatowością i uniwersalnością. Na wyroby drewniane korzystny wpływ ma również mijający czas, dlatego do produkcji klamr wykorzystuję drewno pochodzące ze starych mebli, przywracając im tym samym drugie życie. Wiem, że na walory estetyczne drewna najkorzystniejszy wpływ ma właśnie mijający czas.

Do produkcji skórzanych pasków stosuję naturalną skórę bydlęcą najwyższej jakości. Skórę malują oraz impregnuję własnoręcznie, używając do tego naturalnego impregnatu z wosku pszczelego. Dzięki temu skóra zachowuje przyjemny zapach i naturalny połysk.

Jeśli poszukują Państwo gustownego dodatku lub niepowtarzalnego prezentu. Zachęcam do zapoznania się z moją szeroką ofertą rękodzielnictwa. Zapraszam również do śledzenia rozwoju mojej pasji na Facebooku i Instagramie, a także do poczytania ciekawego bloga.

podpis

adres

Maciej Szczepański

ul. Obornicka 22/20

51-113 Wrocław

Śledź mnie na: