Drewniana biżuteria, czyli naturalna klasyka

drewniana biżuteria blog 1

Już pierwsze przedziurawione muszelki, które prawdopodobnie stanowiły ozdobę prehistorycznych ludzi, świadczyły o tym, że wraz z pojawieniem się człowieka, zjawiła się również i biżuteria. Ozdoby z kamienia, fajansu, szkła, a później ze srebra czy złota spełniały pierwotnie funkcję ochrony przed złymi mocami, by następnie stać się wyznacznikiem statusu materialnego. Współcześnie biżuteria ma za zadanie dodawać uroku, podkreślając indywidualny styl i osobowość.

Biżuteria z drewna – moc natury

Wyroby drewniane zyskują coraz większą popularność, dzięki ekologicznym surowcom, z których zostały wykonane. Naturalna barwa drewna sprawia, że pasują one do każdej stylizacji, jak również do każdego typu urody. Dodatkowo, możliwości związane z tworzeniem unikalnego kształtu, jak i łączenia poszczególnych drewnianych elementów są nieograniczone. Biżuteria tego rodzaju zapewnia przede wszystkim klasykę w użytkowaniu, która tak bardzo pożądana jest wśród modowych, ponadczasowych stylizacji. Wybierając biżuterię z drewna można mieć pewność, że do jej produkcji wykorzystano jedynie surowce naturalnego pochodzenia.

Drewniana biżuteria – uniwersalność i klasyka

Wyrobów drewnianych, tak samo jak i wzorów czy kształtów, które powstają pod ręką artysty, jest wiele. Drewniana biżuteria może prezentować się zarówno jako pokaźny, wyszukany wisior, jak i w postaci delikatnych bransoletek na rzemyku. Biżuteria z drewna na szyję dodaje lekkości, dzięki czemu dana stylizacja prezentuje się nie tylko tradycyjnie, ale również ciekawie i interesująco. Doskonałym dodatkiem są również ręcznie robione, drewniane kolczyki, które cechują się oryginalnością i nadają stylizacji wyjątkowego wyglądu. Ciekawe kształty kolczyków od Woodrejs to gama interesujących połączeń, tworzących niebanalną całość, nadając przy tym indywidualizmu każdej stylizacji.

drewniana biżuteria blog

Z czym ją nosić?

W zależności od okoliczności i stylu, drewnianą biżuterię można nosić w różnorodnych połączeniach. Doskonale prezentuje się zarówno w luźniejszych stylizacjach na co dzień, jak i w tych bardziej formalnych. Luźne naszyjniki czy barwne kolczyki dodadzą uroku także podczas wieczornych wyjść ze znajomymi. Biżuteria z drewna to także świetny element biznesowych kreacji – proste, klasyczne kształty oraz naturalna barwa drewna sprawią, że formalna stylizacja będzie prezentować się z nienagannym wyrafinowaniem. Biżuteria tego typu sprawdzi się doskonale również w stylu bardziej luźniejszym, czyli smart casual, który pozwala na połączenie formalnych oraz bardziej spontanicznych stylizacji. Wraz z luźną, lnianą koszulą, ciekawe drewniane kolczyki, nieco większe bransoletki czy delikatne naszyjniki, nadadzą uroku i wyjątkowości.

Niepowtarzalne wyroby od Woodrejs

Pracownia Woodrejs zajmuje się tworzeniem drewnianej biżuterii najwyższej jakości, dzięki zastosowaniu naturalnych surowców oraz szlachetnych gatunków drewna. Materiał do produktów dobierany jest z niebywałą starannością ze względu na naturalne usłojenie, dzięki którym każdy wyrób jest unikatowy. Drewniana biżuteria od Woodrejs cechuje się prostymi formami i ciekawymi kształtami, dzięki czemu elementy są klasyczne i z powodzeniem pasują do każdej stylizacji.