Blog Woodrejs

eleganckie paski do spodni męskie

 

Witam wszystkich ma moim blogu. Ze względu na to, że to mój pierwszy wpis, wypada mi się przedstawić. Nazywam się Maciej Szczepański, mieszkam we Wrocławiu i od dłuższego czasu tutaj też tworzę eleganckie paski do spodni męskie. Zajmuję się głównie pracą w skórze oraz drewnie. Jestem samoukiem dlatego moja pasja zaczęła się całkowicie przypadkiem.

Początek

Tak jak zapewne wielu z Was, przywiązuję się do teoretycznie już bezwartościowych rzeczy. Mam swój ulubiony kubek, koszulkę czy fotel. Nie jestem przesadnie sentymentalny, ja po prostu  lubię dobrze wykonane rzeczy, takie które służą mi przez lata. Podobnie było z moim paskiem. Niby nic wielkiego, zwykły skórzany pasek, już nawet nie pamiętam gdzie go kupiłem. Wiem tylko, że podtrzymywał moje spodnie przez dobrych parę lat i nie zamieniłbym go na żaden inny.  Niestety choć był bardzo porządny i z biegiem lat ładnie się postarzał, ale w końcu i on nie wytrzymał.

 

Męskie paski skórzane Męskie paski skórzane 2

 

Prawdę mówiąc cała historia mogła by się tutaj zakończyć. Kupiłbym kolejny pasek, lepszy czy gorszy. To zależało by głównie od szczęścia i mojej cierpliwości, ponieważ coraz trudniej w internecie odnaleźć wartościową galanterię z prawdziwej dobrej jakościowo skóry. W większości to co spotykamy w wyszukiwarce to chińszczyzna albo różne dwoiny itp. Tym razem postanowiłem się trochę przyłożyć i zrobić pasek samodzielnie ( tym jak to przebiegało opowiem przy okazji innych wpisów. Najważniejszy jednak okazał się końcowy efekt . Byłem naprawdę zadowolony, zwłaszcza że to był mój pierwszy pasek, ale uznałem że widać w nim potencjał. Jedyne co mi przeszkadzało to klamra. Była nudna, a ja chciałem żeby odróżniała się od innych i jednocześnie nie była krzykliwa, ponieważ  należę do osób, które lubią klasyczne przedmioty, oryginalne ale stonowane.

W  tym miejscu muszę wspomnieć o hobby, którym zaraziła mnie Aga, moja przezdolna dziewczyna. Przez pewien czas, amatorsko oczywiście, pomagałem jej odnawiać a czasami przerabiać stare meble, głównie te z PRLu. Wiele się nauczyłem w tym czasie. To była i jest nadal, naprawdę fajna zabawa. Polecam ją wszystkim, ale o tym na razie tylko tyle. Istotną rzeczą jest fakt że wpadłem wtedy na pomysł żeby połączyć te dwa elementy. Do paska dołączyłem drewnianą klamrę i tak powstał Woodrejs i moje eleganckie paski do spodni męskie.

 

Męskie paski skórzane 3Męskie paski skórzane 4

Eleganckie paski do spodni męskie

Moja przygoda z kaletnictwem przerodziła się z czasem w pasję i dlatego chciałbym o niej opowiedzieć na tym blogu. Nie będzie to jednak nudny wykład z historii tego rzemiosła, ale zbiór cennych i mam nadzieję przydatnych wskazówek  w obchodzeniu się ze skórą czy drewnem. Blog będzie też odrobinę lifestylowy, ponieważ tak jak wspomniałem na początku bardzo cenię sobie podejście slow zarówno w odniesieniu do życia jak i rzeczy, które mnie otaczają, ale o tym więcej wkrótce.